Przejdź do głównej zawartości

"Różaniec dla dzieci" Raphaële Maillet

Wydawnictwo: Esprit
wydanie: 2011
oprawa: miękka
format: 110 * 170
ISBN: 978-83-61989-68-4

Mała rzecz, a cieszy. Mało tego, że cieszy - na dodatek zaciekawia, koi i początkuje edukację małego chrześcijanina. Wiadomo dzieci uczą się patrząc na zachowanie dorosłych, przez dobre przykłady.

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Czym dziecko żyje, tego się nauczy. Jeśli dziecko żyje w atmosferze uczciwości, uczy się sprawiedliwości. Jeśli dziecko żyje w atmosferze aprobaty, uczy się lubić siebie. Jeśli dziecko żyje w atmosferze zachęty, uczy się ufności. 

Dzieci, które widzą rodziców czytających książki, potem wyrabiają w sobie nawyk i zamiłowanie do czytania. A dzieci, które widzą modlących się rodziców, lepiej potrafią zrozumieć założenia wiary. Ale nie tylko.

Modlitwa różańcowa jest głęboko zakorzeniona w tradycji chrześcijańskiej, o wielkiej sile sprawczej, przez to bardzo piękna. Jednak wcale nie taka prosta. Tajemnice Radosne, Tajemnice Światła, Tajemnice Bolesne, Tajemnice Chwalebne mogą być dla dzieci dość trudne do zrozumienia, czy ogarnienia. W tej książęce znajdują się ilustracje, które przedstawiają ważne wydarzenia z życia Maryi i Jezusa. Prosty język sprawia, że jest ona dostosowana do potrzeb  małego odbiorcy. Jest to też idealna pozycja dla dzieci, które uczą się czytać. Większa czcionka tylko do tego zachęca.

Wspomnę jeszcze tylko, że autorka, została natchniona pomysłem napisania tej książeczki podczas pielgrzymi do Lourdes. Polecam gorąco, piękna rzecz na prezent dla małych pociech. Za książeczkę dziękuję Wydawnictwu Esprit

Komentarze

 1. To prawda, że dzieci przejmują zachowania rodziców. Wiem to po sobie.

  Ta książeczka wydaje się być bardzo wartościowa. Na pewno ja kupię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy jakoś do mnie nie przemawiało odmawianie różańca i jego sens, niestety...
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze wiedzieć, że książeczka jest godna polecenia, bo sporo tego typu publikacji ostatnio wychodzi i ciężko wybrać :)
  Synek jeszcze za mały, ale za jakiś czas... Chociaż różaniec akurat też średnio do mnie przemawia. Ale kto wie, co będzie za parę lat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pomysł z tym różańcem dla dzieci:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Burza" William Shakespeare

Wydawnictwo: W.A.B. premiera: 07.11.2012 tytuł oryginału: The Tempest przekład: Piotr Kamiński oprawa: twarda z obwolutą " Burza " jest ostatnią w pełni samodzielną sztuką Shakespeare'a, który prawdopodobnie wtedy wyofał się z życia zawodowego w Londynie i przeniósł się do Stratfordu. Sprawiło to, że ów dramat często jest traktowany przez krytyków jako utwór pożegnalny, a nawet pewnego rodzaju artystyczny testament. Tworząc “ Burzę" przypuszczalnie  na przełomie 1610 i 1611 roku, Shakespeare miał 47 lat, jego główny bohater – Prospero prawie tyle samo – to dość istotny szczegół w kontekście interpretacji całości. Prospero łamie w finale różdżkę i topi księgi, Shakespeare odchodzi nie pozostawiając po sobie ani jednego rękopisu. Ale może nieco więcej o fabule. Jest ona bardzo prosta do streszczenia (uwaga, zdradzam prawie całość). Prospero, prawowity książę Mediolanu, pozbawiony tronu przez swego brata Antonia wspomaganego przez Alonsa

„The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu” (Tom 2) Robert Lacey

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece data wydania: 12 listopada 2020 r. tytuł oryginału:  The Crown: The Official Companion, Volume 2: Political Scandal, Personal Struggle, and the Years that Defined Elizabeth II tłumacznie:  Edyta Świerczyńska oprawa: twarda liczba stron: 312 Robert Lacey jest autorem wielu bestsellerowych biografii, w tym Henry'ego Forda, Eileen Ford i królowej Elżbiety II, a także kilku innych popularnych dzieł historycznych. Największą jednak sławę przyniosła mu ostatnio praca historyka w dramacie „The Crown”. „The Crown” to serial historyczny o zwyczajnej kobiecie, która przyszła na świat w niezwykłych okolicznościach. Późniejsze okoliczności jednakże sprawiły, że ta niespełna 26-letnia kobieta została brytyjską królową. 21 kwietnia Elżbieta II skończy 95 lat, a 6 lutego minęło 69 lat jej panowania. „The Crown” nie jest serialem dokumentalnym ani dokumentem fabularyzowanym. Wszystkie scenariusze, kostiumy, scenografia i plenery, jak i kreacje aktorów. opierają się

"Sonety" William Shakespeare

Wydawnictwo a5 wydanie: 09/2012 przekład: Stanisław Barańczak oprawa: twarda format:  148 mm x 210 mm liczba stron: 216 "Sonety" w biografii twórczej Szekspira są epizodem bardzo tajemniczym. Od momentu ich wydania, czyli od roku 1609 budzą kontrowersje i spory krytyków. Powstała masa książek i rozpraw poświęconych owemu dziełu. I do dziś nie wiadomo wszystkiego, możemy się jedynie domyślać tudzież czynić nadinterpretacje. Zagadek i pytań jest wiele. Szekspir 154 utworów nie opatrzył datą, nie wiemy więc kiedy powstały i w jakich okolicznościach. Kolejna sprawa to dedykacja - tajemnicze Mr. W. H. poróżniło szekspirologów (gdzie Barańczak niektórych nazywa pseudo-szekspirologami), ponieważ tożsamość pana W.H. nie jest rzeczą konieczną dla zrozumienia " Sonetów ". Wśród tych wszystkich zagadek jest jednak garstka faktów niebudzących żadnych wątpliwości. Po pierwsze kompozycja cyklu. Badacze i czytelnicy są zgodni, że całość rozpada się na dwie