"Jazda na rowerze. Profesjonalnie o sporcie"

Wydawnictwo: Muza
wydanie: styczeń 2012
format: 210 x 255 mm
oprawa: broszurowa
stron: 160
ISBN 978-83-7758-127-8


Czekałam na taką pozycję. Gdy tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach, stwierdziłam, że muszę ją mieć. Wprawdzie do profesjonalnej jazdy na rowerze, jak i do sprzętu, bardzo mi daleko, ale od czegoś trzeba zacząć. Zaczynam więc od teorii.  
 
Autorami książki są Remmert Wielinga - zawodowy kolarz, który brał udział w wielu wyścigach, w tym w Tour de France, Paul Cowcher - zawodowy tancerz i trener fitnessu i tańca oraz Tommaso Bernabei - dietetyk, zajmujący się odżywianiem sportowców. Wiedza i doświadczenie tych osób sprawiło, że książka to kopalnia informacji dla każdego rowerzysty na temat sposobów poprawy efektywności jazdy na rowerze i czerpania z niej jak największej radości.

"Jazda na rowerze..." jest napisana przystępnym językiem, nie ma tu niepotrzebnej "naukowej gadaniny", chociaż są uwzględnione wyniki badań w zakresie kolarstwa. I nie zależnie od tego, czy jest się początkującym, czy doświadczonym rowerzystą, można tu znaleźć kluczowe porady jak doskonalić swoją jazdę na rowerze oraz jakie wytyczać sobie cele.

W książce poświecono rozdziały dotyczące techniki jazdy, które każdy cyklista opanować powinien. Wyróżnić tu  można płynne pedałowanie, jazdę "na kole"(w linii), wjazd na wzniesienia, pokonywanie zakrętów oraz umiejętność jazdy podczas deszczu, wiatru czy niskiej temperatury. Opisane są również ćwiczenia, metody treningu, które pomagają w zdobyciu lepszej kondycji. Poza tym - i to podobało mi się najbardziej - znajdują się tu wyczerpujące informacje na temat odżywiania i efektownego stosowania diety.

Świetna pozycja, nie tylko ze względu na merytorycznść poruszanych kwestii, ale też przez wydanie. Piękny papier, zdjęcia, ogólne całość. Chociaż internet jest bogatym źródłem informacji na temat jazdy na rowerze, to pojawiają się trudności, gdy znalezione informacje trzeba połączyć w spójną całość i zastosować w praktyce. W tej książce mamy wszystko podane na tacy. Jest wręcz idealna. A nadchodzi wiosna, więc czas odkopać swój sprzęt i zacząć "szlifować" kondycję ;) Polecam!
  Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Muza


Komentarze

 1. Mój przyjaciel uwielbiam jeździć rowerem, więc z chęcią mu podaruję tę książkę:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tej dziedziny najlepsza dla mnie byłaby "Jazda na rowerze. Nauka w weekend". Dobrze, gdyby zaczęli od abc, bo naprawdę nie umiem jeździć i rowerów się boję. Ale świat jest trudny:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś bardzo lubiłam kolarstwo. Niestety choroba stawów uniemożliwiła mi skutecznie uprawianie tego sportu i obecnie wsiadam na rower bardzo rzadko. :( Niemniej jednak pozycja wydaje mi się interesująca. Może przeczytam. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

popularne posty