Przejdź do głównej zawartości

"Jazda na rowerze. Profesjonalnie o sporcie"

Wydawnictwo: Muza
wydanie: styczeń 2012
format: 210 x 255 mm
oprawa: broszurowa
stron: 160
ISBN 978-83-7758-127-8


Czekałam na taką pozycję. Gdy tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach, stwierdziłam, że muszę ją mieć. Wprawdzie do profesjonalnej jazdy na rowerze, jak i do sprzętu, bardzo mi daleko, ale od czegoś trzeba zacząć. Zaczynam więc od teorii.  
 
Autorami książki są Remmert Wielinga - zawodowy kolarz, który brał udział w wielu wyścigach, w tym w Tour de France, Paul Cowcher - zawodowy tancerz i trener fitnessu i tańca oraz Tommaso Bernabei - dietetyk, zajmujący się odżywianiem sportowców. Wiedza i doświadczenie tych osób sprawiło, że książka to kopalnia informacji dla każdego rowerzysty na temat sposobów poprawy efektywności jazdy na rowerze i czerpania z niej jak największej radości.

"Jazda na rowerze..." jest napisana przystępnym językiem, nie ma tu niepotrzebnej "naukowej gadaniny", chociaż są uwzględnione wyniki badań w zakresie kolarstwa. I nie zależnie od tego, czy jest się początkującym, czy doświadczonym rowerzystą, można tu znaleźć kluczowe porady jak doskonalić swoją jazdę na rowerze oraz jakie wytyczać sobie cele.

W książce poświecono rozdziały dotyczące techniki jazdy, które każdy cyklista opanować powinien. Wyróżnić tu  można płynne pedałowanie, jazdę "na kole"(w linii), wjazd na wzniesienia, pokonywanie zakrętów oraz umiejętność jazdy podczas deszczu, wiatru czy niskiej temperatury. Opisane są również ćwiczenia, metody treningu, które pomagają w zdobyciu lepszej kondycji. Poza tym - i to podobało mi się najbardziej - znajdują się tu wyczerpujące informacje na temat odżywiania i efektownego stosowania diety.

Świetna pozycja, nie tylko ze względu na merytorycznść poruszanych kwestii, ale też przez wydanie. Piękny papier, zdjęcia, ogólne całość. Chociaż internet jest bogatym źródłem informacji na temat jazdy na rowerze, to pojawiają się trudności, gdy znalezione informacje trzeba połączyć w spójną całość i zastosować w praktyce. W tej książce mamy wszystko podane na tacy. Jest wręcz idealna. A nadchodzi wiosna, więc czas odkopać swój sprzęt i zacząć "szlifować" kondycję ;) Polecam!
  Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Muza


Komentarze

 1. Mój przyjaciel uwielbiam jeździć rowerem, więc z chęcią mu podaruję tę książkę:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tej dziedziny najlepsza dla mnie byłaby "Jazda na rowerze. Nauka w weekend". Dobrze, gdyby zaczęli od abc, bo naprawdę nie umiem jeździć i rowerów się boję. Ale świat jest trudny:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś bardzo lubiłam kolarstwo. Niestety choroba stawów uniemożliwiła mi skutecznie uprawianie tego sportu i obecnie wsiadam na rower bardzo rzadko. :( Niemniej jednak pozycja wydaje mi się interesująca. Może przeczytam. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Burza" William Shakespeare

Wydawnictwo: W.A.B. premiera: 07.11.2012 tytuł oryginału: The Tempest przekład: Piotr Kamiński oprawa: twarda z obwolutą " Burza " jest ostatnią w pełni samodzielną sztuką Shakespeare'a, który prawdopodobnie wtedy wyofał się z życia zawodowego w Londynie i przeniósł się do Stratfordu. Sprawiło to, że ów dramat często jest traktowany przez krytyków jako utwór pożegnalny, a nawet pewnego rodzaju artystyczny testament. Tworząc “ Burzę" przypuszczalnie  na przełomie 1610 i 1611 roku, Shakespeare miał 47 lat, jego główny bohater – Prospero prawie tyle samo – to dość istotny szczegół w kontekście interpretacji całości. Prospero łamie w finale różdżkę i topi księgi, Shakespeare odchodzi nie pozostawiając po sobie ani jednego rękopisu. Ale może nieco więcej o fabule. Jest ona bardzo prosta do streszczenia (uwaga, zdradzam prawie całość). Prospero, prawowity książę Mediolanu, pozbawiony tronu przez swego brata Antonia wspomaganego przez Alonsa

„The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu” (Tom 2) Robert Lacey

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece data wydania: 12 listopada 2020 r. tytuł oryginału:  The Crown: The Official Companion, Volume 2: Political Scandal, Personal Struggle, and the Years that Defined Elizabeth II tłumacznie:  Edyta Świerczyńska oprawa: twarda liczba stron: 312 Robert Lacey jest autorem wielu bestsellerowych biografii, w tym Henry'ego Forda, Eileen Ford i królowej Elżbiety II, a także kilku innych popularnych dzieł historycznych. Największą jednak sławę przyniosła mu ostatnio praca historyka w dramacie „The Crown”. „The Crown” to serial historyczny o zwyczajnej kobiecie, która przyszła na świat w niezwykłych okolicznościach. Późniejsze okoliczności jednakże sprawiły, że ta niespełna 26-letnia kobieta została brytyjską królową. 21 kwietnia Elżbieta II skończy 95 lat, a 6 lutego minęło 69 lat jej panowania. „The Crown” nie jest serialem dokumentalnym ani dokumentem fabularyzowanym. Wszystkie scenariusze, kostiumy, scenografia i plenery, jak i kreacje aktorów. opierają się

"Sonety" William Shakespeare

Wydawnictwo a5 wydanie: 09/2012 przekład: Stanisław Barańczak oprawa: twarda format:  148 mm x 210 mm liczba stron: 216 "Sonety" w biografii twórczej Szekspira są epizodem bardzo tajemniczym. Od momentu ich wydania, czyli od roku 1609 budzą kontrowersje i spory krytyków. Powstała masa książek i rozpraw poświęconych owemu dziełu. I do dziś nie wiadomo wszystkiego, możemy się jedynie domyślać tudzież czynić nadinterpretacje. Zagadek i pytań jest wiele. Szekspir 154 utworów nie opatrzył datą, nie wiemy więc kiedy powstały i w jakich okolicznościach. Kolejna sprawa to dedykacja - tajemnicze Mr. W. H. poróżniło szekspirologów (gdzie Barańczak niektórych nazywa pseudo-szekspirologami), ponieważ tożsamość pana W.H. nie jest rzeczą konieczną dla zrozumienia " Sonetów ". Wśród tych wszystkich zagadek jest jednak garstka faktów niebudzących żadnych wątpliwości. Po pierwsze kompozycja cyklu. Badacze i czytelnicy są zgodni, że całość rozpada się na dwie