TYDZIEŃ Z LITERATURĄ DZIECIĘCĄ I MŁODZIEŻOWĄ „Rozrywki Mikołajka”

Więcej o akcji [KLIK]

Wydawnictwo: Znak 
Premiera: 23 września 2013 
Przekład: Magdalena Talar 
Format: 144 x 205 mm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 256 Mikołajek w niedługim czasie zrobił bardzo przewrotną i szybką karierę. Nic zatem dziwnego, że jak grzyby po deszczu wychodzą wciąż nowe publikacje o zwariowanych przygodach grupy uroczych chłopców. Napisałam już kiedyś u siebie na blogu, że Mikołajek to idealny kandydat do szkoły na lekcje wychowawcze na temat spędzania wolnego czasu.  Bo "co można robić w sobotnie popołudnie, kiedy nie ma telewizora ani z żadnego kumpla w pobliżu, z którym można się pobawić, a na dodatek pada deszcz?".[str. 11] Dla większości współczesnych dzieci, to nie do pomyślenia, co innego można robić bez telewizora, Facebooka, czy gier komputerowych. Mikołajek i jego kumple są świetną alternatywą na te wszystkie problemy zagospodarowania wolnego czasu. Nigdy im się nie nudzi, nikt na nic nie narzeka i nie ma żadnych roszczeń.

Całość wydania – jak zwykle trzyma wysoki poziom. Twarda oprawa, szycie, piękne ilustracje oraz duża czcionka zachęcająca młodych czytelników do zatopienia się w lekturze. I mimo, że nie są to oryginale teksty Gościnny’ego utwory utrzymane są w podobnym klimacie. Sama nie wiem którego z chłopców najbardziej lubię. Każdy jest na swój sposób uroczy. Tym razem kumple Mikołajka muszą rozegrać mecz o pewien pamiątkowy puchar. Mikołajek będzie miał również zaszczyt gościć kolegę z Anglii, a wiadomo, że Anglicy i Francuzi to nigdy za sobą nie przepadali. I jak zwykłe wszystko pójdzie nie tak jak trzeba. Przeuroczo-rozbrajająca, kurczę blade – jak by to powiedział Mikołajek.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu  Znak

Komentarze

  1. Miałam kiedyś którąś część przygód o Mikołajku, ale jakoś nie mogłam się przekonać, żeby ją przeczytać... Teraz jestem na to trochę za stara, ale być może nadejdzie jeszcze na to odpowiedni czas :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Och, uwielbiam Mikołajka! Chętnie sięgnę po jego dalsze przygody. Tylko trochę się obawiam, że to nie będzie już to samo...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

popularne posty