„A chruśniak malinowy trwał wciąż dookoła” ;), czyli Versatile Blogger Award


Aneczka nominowała mnie do kolejnej zabawy, za co bardzo jej dziękuję. Nie lubię pisać o sobie, ale czasami robię wyjątki. I oto jeden z nich, gdyż zabawa polega na napisaniu siedmiu faktów ze swojego życia. Odpowiadam z małym opóźnieniem, bo nie miałam dostępu do netu.1. I stały się maliny narzędziem pieszczoty [Bolesław Leśmian],  Skoczymy na maliny? (...) To pojechaliśmy na bicyklach w lasek... [Bohumil Hrabal]. Lubię maliny, nie tylko w  literaturze, to jedne z moich ulubionych owoców. Szkoda tylko, że tak krótko można się nimi cieszyć. 

2. Marzy mi się podróż na Krym. Wpłynąć na suchego przestwór oceanu, nurzać się w zieloność i jak łódka brodzić, Śród fali łąk szumiących, śród kwiatów powodzi, omijać koralowe ostrowy burzanu.

3. Na wakacjach byłam nad pewnym jeziorem w kamperze ;) czyli dziki odpoczynek na łonie przyrody. W pakiecie błogie lenistwo, pływanie w jeziorku, przejażdżki bicyklami w lasek, gitara, śniadania i obiadki na świeżym powietrzu, ze wszystkimi atrakcjami pogodowymi, od upałów, przez ulewę, po burzę z piorunami. 

4. Przekonuję się powoli do literatury fantastycznej. Nigdy za nią nie przepadałam. Teraz jednak w planach mam nadrobienie zaległości.

5. Nie znoszę muzyki disco, dance i techno oraz wszystkiego, co temu podobne. Gdy słyszę coś takiego w radiu od razu przełączam na inną stację.

6. Mam słabość do japońskich samochodów, moje drugie auto - choć nie tak wysokiej klasy, jakbym chciała - też jest "japończykiem". I póki co, jest niezawodne.

7. Kończą się wakacje, mam jeszcze tydzień urlopu :(
Komentarze

 1. U mnie tyle malin, że muszę je karczować - chętnie bym się nimi z tobą podzieliła :-)
  Co do muzyki - podzielam twoją niechęć do tego jej typu :-/
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki za podróż na Krym, która z pewnością okaże się szczególną wyprawą! Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z 5.! No i ciekawy pomysł z odpowiedzią cytatami, szczególnie ten Leśmian. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Krym jest piękny :D I pomyśleć, że tak się wzbraniałam przed wyjazdem tam na wakacje. Może i miasta zaniedbane, ale widoki piękne. A co do muzyki-mam tak samo.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

popularne posty