„Wielka księga świętych” Odile Haumonte

wydawnictwo: Świat Książki
wydanie: listopad 2012
format: 13,5x21,5 cm
oprawa: twarda
liczba stron: 416„Ale w czym tkwi siła Kościoła? Oczywiście siłą Kościoła na Wschodzie i na Zachodzie poprzez wszystkie epoki są i pozostaną zawsze święci, to znaczy ci, którzy uczynili prawdę Chrystusa swoją własną prawdą, którzy poszli tą drogą, którą jest On sam”. Tak mówił Jan Paweł II. 


Z kart księgi wyłania nam się plejada postaci. Są apostołowie - św. Piotr, św. Paweł, św. Andrzej, wybitni myśliciele - św. Tomasz z Akwinu, św. Augustyn, mistycy - św. Faustyna, św. Hildegarda, założyciele zakonów - św. Ignacy Loyola, dzieci - św. Dominik Savio, ewangeliści - św. Jana, św. Łukasz i tak na każdy dzień w roku. Biogramy tych świętych ułożone są chronologicznie, według kalendarza liturgicznego, czyli w każdym dniu jest wspomnienie innego świętego.  Ponadto leksykon świętych idealnie współgra z tegorocznym hasłem rorat -„Poszli w ciemno za Światłem”, gdzie na mszach w dni powszednie przybliżane są życiorysy wybranych świętych. Taka pozycja świetnie uzupełnia rodzinną biblioteczkę. Poza tym znajdziemy tu wiele ciekawostek, anegdot, cytatów oraz wyjaśnienie pochodzenie niektórych imion. Jedyny mankament, to brak fotografii, ale biorąc pod uwagę całość - pomysł, opracowanie i przystępność języka - to pozycja godna uwagi.


Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Świat Książki.


* * *
Dziś krótko, bo chciałam się dołączyć do wczorajszego i dzisiejszego wątku, który pojawił się na blogach. Wszyscy zainteresowani pewnie wiedzą, że chodzi o dalsze istnienie Wydawnictwa Świat Książki. Mam nadzieję, że pomimo tych problemów, z którymi muszą borykać się teraz pracownicy, wszystko wróci do normy i znajdzie się jakiś nowy inwestor. Trzymam kciuki! A kto ma fb, niech lajkuje - Ratujmy razem!


Komentarze

 1. Ja już "lajknęłam" ten profil na Książkówce jak i swoim prywatnym profilu FB. Też nie chcę by Świat Książki zniknął. :( Kurczę, tylko wspaniałych książek...

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj nie, ja pasuję, nie jestem jakoś głęboko uduchowiona. Co do Świata książki to istna masakra!

  OdpowiedzUsuń
 3. to raczej nie dla mnie
  zupełnie nie moja bajka ;]

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozycja jak najbardziej godna domowej biblioteczki! Oczywiście też trzymam kciuki za Świat Książki...

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Ci bardzo za życzenia na święta Bożego Narodzenia! Ja Tobie też życzę wszystkiego najlepszego, wspaniałych duchowych świąt, bez tego niepotrzebnego zgiełku. Wyciszenie, miłość i szczęście niech się stanie Twoim udziałem!

  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wesołych, zdrowych i spokojnych Świąt!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

popularne posty