„Bella i Sebastian 2. Przygoda trwa!” Nicolas Vanier

Wydawnictwo: Rebis
wydanie: 30.12.2015r.
przekład: Monika Szewc-Osiecka
tytuł oryginału: Belle et Sébastien : L'aventure continue 
oprawa: zintegrowana
liczba stron: 208


Piękna, mądra, wzruszająca. Takimi przymiotnikami można określić tę niepozorną książkę. To druga część przygód Sebastian i jego wiernego psa-Belli. Sebastian ma już 10 lat i ani na chwilę nie rozstaje się z Bellą. Kończy się II wojna światowa. Do alpejskiej wioski powracają żołnierze. Wraca i Angelina, starsza przyjaciółka Sebastiana. Niestety jej samolot rozbił się w górach. Wszyscy są przekonani, że nikt nie przeżył. Na domiar złego katastrofa awionetki wywołała pożar uniemożliwiający poszukiwania. Jednak Sebastian żywi nadzieję, że Angelina żyje. Razem ze swoim przybranym dziadkiem Cezarem wyrusza na poszukiwania ukochanej przyjaciółki.

Świat 10-letniego Sebastiana jest dość surowy i brutalny. Rzeczywistość dała mu już nie jedną lekcję życia. Ukształtowała też jego charakter. Chłopiec dorasta i dojrzewa szybciej niż jego rówieśnicy. W jego prostym świecie zasad istnieje dobro i zło. A najwyższą wartością w jego życiu jest przyjaźń i oddanie. Powieść szybko się czyta dzięki licznym dialogom. Akcja również gna do przodu. Większa czcionka ułatwia czytanie, a dopełnieniem wszystkiego są przepiękne zdjęcia z filmu.

Piękno tkwi podobno w prostocie. Bohaterowie tej książki są mądrzy, przeżywają autentyczne, bliskie małym czytelnikom rozterki oraz dają wskazówki, jak odnaleźć się w nieprzychylnej, odstającej od dziecięcych wyobrażeń rzeczywistości. „Bella i Sebastian” to idealna propozycja na rodzinne czytanie. Wzruszająca i urocza opowieść dla dzieci i ich rodziców. 


 Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Rebis za co bardzo dziękuję.


Komentarze

popularne posty