Rok szkolny z Mikołajkiem

Wydawnictwo: Znak emotikon
praca zbiorowa
format: 140 x 20
oprawa: zintegrowana
liczba stron: 200Gra w kulki, zbiera kapsle, kopie piłkę z kolegami. I nigdy się nie nudzi! Nie potrzebny mu komputer, PlayStation, Internet. A jedyny wulgaryzm to: kurczę blade!, przy tym uroczy i prawdziwy. To oczywiście Mikołajek. Mój ulubieniec. Ostatnio robi coraz większą karierę. Nic zatem dziwnego, że pojawiają się nowe publikacje. Oto dwie propozycje Wydawnictw Znak.

Rok szkolny z Mikołajkiem to kalendarz uniwersalny. Można go dowolnie uzupełniać przez najbliższe dwa lata. Bowiem samemu numeruje się dni tygodnia, należy jedynie sprawdzić kiedy będzie 1 września. Każdy tydzień jest wydzielony na odrębnej kartce, a obok znajduje się miejsce do robienia luźnych notatek, czy bazgrania. Można zapisywać w nim wszystko: zadania domowe, sprawdziany,  terminy spotkań, urodziny. Oczywiście kalendarz przeplatany jest cytatami z książki i dłuższymi fragmentami. Szata graficzna przypomina zeszyt w kratkę. Nie ma tu zbyt wielu kolorów - co jest ogromnym plusem. Osobiście jestem jak najbardziej za tym, aby dzieci w szkole od najmłodszych lat przyuczać do planowania sobie czasu, organizacji dnia, wyrabiać umiejętności organizacyjne. Polecam z czystym sumieniem, gdyż korzystanie z takiego kalendarza na pewno wyrobi w naszych dzieciach systematyczność. 
 

Gry i zabawy Mikołajka na przerwy w szkole


Wydawnictwo: Znak emotikon
praca zbiorowa
tłumaczenie: Magdalena Takar
format: 118 x 168
oprawa: zintegrowana
liczba stron: 128Euzebiusz, Joachim, Ananiasz, Alcest, Kleofas, Ludeczka, Jadwinia - to kumple i kumpele Mikołajka, ale śmiało można ich nazwać zgraną grupą przyjaciół. Choć zawsze się kłócą i mają odmienne pomysły, ale żeby przetrwać najpierw trzeba się "dotrzeć". Mikołajek i jego kumple nigdy się nie nudzą, zawłaszcza w szkole. A przerwy są dla nich najlepsze, gdyż można wymyślać najróżniejsze zabawy. Dziś ze świecą można szukać takich uczniów, którzy grają w kulki czy bingo. Ta mała książeczka prezentuje wszelkie zabawy, do których nie potrzebny jest komputer i najnowsza wersja gry. Każdy z bohaterów wymienia swoje ulubione, krótko opisując zasady, liczę uczestników, czas trwania. Pojawiają się tu też propozycje zaszyfrowania jakiś wiadomości. Polecam, urocza perełka. Mam nadzieję, że nie jeden uczeń znajdzie tu inspiracje. 

Komentarze

popularne posty