Przejdź do głównej zawartości

"Jak wygrać miłość? Instrukcja obsługi" Jacek Pulikowski


Nie jestem zwolenniczką poradników w stylu: Jak go zatrzymać? Jak go zdobyć? Co zrobić, żeby go zdobyć?  Raczej większość tych pozycji pisana jest na przysłowiowe "jedno kopyto". Dlatego rzadko kupuje takie pozycje, ale czasami robię wyjątki. I tak wyższa pozycja jest takim właśnie wyjątkiem. Poza tym książka napisana przez mężczyznę, a śmiem twierdzić, że faceci do pewnych spraw mają bardziej zdrowe podejście. My, kobiety, niestety  podchodzimy do wielu spraw zbyt emocjonalnie. Ale jak tu nie mówić o emocjach, kiedy chce się mówić o miłości? I już sam tytuł sugeruje męski punkt widzenia, że do wszystkiego należy mieć instrukcję, jak do obsługi pralki lub kuchenki mikrofalowej, a wtedy sukces murowany. I właśnie autor  określa ścisłe zasady koniecznego przygotowania i niezbędnych wyrzeczeń, reguły gry i kryteria zwycięstwa, by każdy wiedział, co musi zrobić, ile z siebie dać, aby w swoim życiu WYGRAĆ MIŁOŚĆ.

I o dziwno, ma rację. By wygrać, trzeba się natrudzić i wysilić. Ale nagrodą za zwycięstwo miłości jest szczęście własne, szczęście bliskich, więcej szczęścia w świecie oraz - szczęście wieczne. Mało odkrywcze, ale oczywiste. A czasami trzeba mówić, potwierdzić oczywistości, żeby pewne sprawy stały się jasne.

"Miarą inteligencji człowieka jest czas, na jaki potrafi on wybiec myślami i planami w przyszłość"  Spodobał mi się ten cytat.

Książka pięknie wydana, świetny prezent na zbliżający się dzień. Czyta się lekko, mimo to dostarcza refleksji i uświadamia oczywistości.  POLECAM GORĄCO!

Komentarze

 1. Rzeczywiście idealna książka na prezent. A poradników nigdy dosyć. Zawsze coś ciekawego można w nich znaleźć.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię takich książek, bez sensu są moim zdaniem ;] Tak samo zresztą jak walentynki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie obchodzę walentynek, ale sądzę, że w księgarniach ta książka zejdzie jak świeże bułeczki ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak już jest z poradnikami, wszyscy czytają, ale nikt się nie przyznaje ;) zwolenniczką też nie jestem, ale zawsze gdzieś do jakiegoś zajrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam tego autora- kochająca rodzina podrzucała mi zawsze w dużych ilościach gazety w których publikuje, mam również jedną jego książkę dla małżeństw.
  Autor specyficzny, bo chrześcijański. Jeśli chodzi o zawartośC- to niestety zazwyczaj sie z nią zgadzam- piszę neistety, bo często "twarda to mowa", no ale nie zawsze musi być łatwo.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Burza" William Shakespeare

Wydawnictwo: W.A.B. premiera: 07.11.2012 tytuł oryginału: The Tempest przekład: Piotr Kamiński oprawa: twarda z obwolutą " Burza " jest ostatnią w pełni samodzielną sztuką Shakespeare'a, który prawdopodobnie wtedy wyofał się z życia zawodowego w Londynie i przeniósł się do Stratfordu. Sprawiło to, że ów dramat często jest traktowany przez krytyków jako utwór pożegnalny, a nawet pewnego rodzaju artystyczny testament. Tworząc “ Burzę" przypuszczalnie  na przełomie 1610 i 1611 roku, Shakespeare miał 47 lat, jego główny bohater – Prospero prawie tyle samo – to dość istotny szczegół w kontekście interpretacji całości. Prospero łamie w finale różdżkę i topi księgi, Shakespeare odchodzi nie pozostawiając po sobie ani jednego rękopisu. Ale może nieco więcej o fabule. Jest ona bardzo prosta do streszczenia (uwaga, zdradzam prawie całość). Prospero, prawowity książę Mediolanu, pozbawiony tronu przez swego brata Antonia wspomaganego przez Alonsa

„The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu” (Tom 2) Robert Lacey

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece data wydania: 12 listopada 2020 r. tytuł oryginału:  The Crown: The Official Companion, Volume 2: Political Scandal, Personal Struggle, and the Years that Defined Elizabeth II tłumacznie:  Edyta Świerczyńska oprawa: twarda liczba stron: 312 Robert Lacey jest autorem wielu bestsellerowych biografii, w tym Henry'ego Forda, Eileen Ford i królowej Elżbiety II, a także kilku innych popularnych dzieł historycznych. Największą jednak sławę przyniosła mu ostatnio praca historyka w dramacie „The Crown”. „The Crown” to serial historyczny o zwyczajnej kobiecie, która przyszła na świat w niezwykłych okolicznościach. Późniejsze okoliczności jednakże sprawiły, że ta niespełna 26-letnia kobieta została brytyjską królową. 21 kwietnia Elżbieta II skończy 95 lat, a 6 lutego minęło 69 lat jej panowania. „The Crown” nie jest serialem dokumentalnym ani dokumentem fabularyzowanym. Wszystkie scenariusze, kostiumy, scenografia i plenery, jak i kreacje aktorów. opierają się

"Sonety" William Shakespeare

Wydawnictwo a5 wydanie: 09/2012 przekład: Stanisław Barańczak oprawa: twarda format:  148 mm x 210 mm liczba stron: 216 "Sonety" w biografii twórczej Szekspira są epizodem bardzo tajemniczym. Od momentu ich wydania, czyli od roku 1609 budzą kontrowersje i spory krytyków. Powstała masa książek i rozpraw poświęconych owemu dziełu. I do dziś nie wiadomo wszystkiego, możemy się jedynie domyślać tudzież czynić nadinterpretacje. Zagadek i pytań jest wiele. Szekspir 154 utworów nie opatrzył datą, nie wiemy więc kiedy powstały i w jakich okolicznościach. Kolejna sprawa to dedykacja - tajemnicze Mr. W. H. poróżniło szekspirologów (gdzie Barańczak niektórych nazywa pseudo-szekspirologami), ponieważ tożsamość pana W.H. nie jest rzeczą konieczną dla zrozumienia " Sonetów ". Wśród tych wszystkich zagadek jest jednak garstka faktów niebudzących żadnych wątpliwości. Po pierwsze kompozycja cyklu. Badacze i czytelnicy są zgodni, że całość rozpada się na dwie