Wesołych Świąt WALT DISNEY

Powrót w krainę dzieciństwa! 
Napisano wiele opowiadań o świętach Bożego Narodzenia, nakręcono wiele filmów, powstało mnóstwo bajek. Jednak najpiękniejsze powstały w wytwórni Walta Disneya. Ta książka zawiera  opowiadania, w których występują postacie dobrze Wam znane z klasycznych filmów Disneya. Dziewięć historii, które wprowadzają w cudowny, magiczny nastrój świąteczny. Czytając je, można uwierzyć w to, że święty Mikołaj naprawdę istnieje, że mieszka na dalekiej północy, że ma sztab krasnoludków, fabrykę zabawek i ogromne sanie z reniferami.

"Hen, na dalekiej Północy, wśród wiecznych lodów spowitych łagodnym światłem polarnej zorzy, stoi zamek świętego Mikołaja. W zamku tym jest sto pokoi, a w każdym pokoju siedzi przy warsztatach stu krasnoludków.(...) Do Mikołaja piszą dziewczynki i chłopcy z całego świata, ze wszystkich kontynentów. A on czyta każdy list i z uśmiechem przyjmuje najbardziej dziwaczny pomysł. Pamięta też charakter pisma każdego dziecka."

To cytat z mojego opowiadania "Pracownia świętego Mikołaja". Prawda, że od razy robi się lepiej na sercu? Czytając takie historie zapomina się o codziennych kłopotach, zmartwieniach, przenosząc się do magicznego świata. Oprócz tego opowiadania znajdują się tam jeszcze: "Gwiazdka w Kaczogrodzie",  "Choinka Chipa i Dale'a", "Noc wigilijna", "Sweter Pluta", "Piotruś Pan i uprowadzenie świętego Mikołaja", "Opowieść wigilijna Myszki Mickey", "Skutki pewnego wypadku", "Listy krasnoludków". Polecam gorąco, do poczytania , szczególnie dzieciom, aby uwierzyły w magię świąt.

"I tak w tajemniczą, wigilijną noc spełniają się marzenia dziewczynek i chłopców na całym świecie. Trwa cudowna podróż. Od domu do domu, od wsi do wsi. A gdy nadejdzie świt, święty Mikołaj wróci do zamku, hen gdzieś wśród gwiazd, żeby razem z krasnoludkami przez cały rok przygotowywać prezenty na następną Gwiazdkę. Wesołych Świąt!"

Komentarze

  1. Czy gdzieś można tą książkę dostać??

    OdpowiedzUsuń
  2. Teraz raczej ciężko będzie ją dostać. A pamiętam że za dzieciaka miałam taką, ciekawe ile teraz byłaby warta :D
    _______
    Biuro Tłumaczeń TRANSCOOL

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

popularne posty