Przejdź do głównej zawartości

Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!

Było lato, była jesień. Początek zimy trochę przegapiłam, z racji tego, że jesień dłużej trwała. A jesień była piękna tego roku  :) Słoneczna, ciepła, pachnąca wrzosem i grzanym winem. A spóźniona zima, jak już przyszła, to z przytupem. Mroźno, mroźniej, a ma być jeszcze mroźniej. 

A to Pani Zima Alfonsa Muchy


Oj, ciepła życzę wszystkim i rozgrzania. Chociażby takiego, jak rozgrzewany jest ptaszek w dłoniach Pani Zimy. Mam nadzieję, że zima nie dała się, aż tak bardzo Wam we znaki. Byle do wiosny...
 

Komentarze

 1. Jako zdeklarowany zmarzluch i wielbicielka kąpieli we wrzątku protestuję przeciwko zimie. Nie cierpię, nienawidzę, tęsknie do wiosny!!!!
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. A mi tam żadne mrozy nie straszne, a zimę kocham zwłaszcza w okresie ferii ;)
  Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z wiekiem coraz bardziej tęsknię za ciepełkiem, choc nie lubię upałów, to i mrozy zaczynają doskwierac. Wiosna, wiosna, gdzieś Ty?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyciągnęłam z szafy kożuch i ubieram się na cebulkę, więc nie jest źle, ale mrozy rzeczywiście siarczyste, iście syberyjskie. Na razie w sumie nie mam nic przeciwko, ale jeśli takie temperatury potrwają dłużej, to będzie gorzej. Dzisiaj rozgrzewam się grzanym winem. To dobry sposób i sprawdzony :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nienawidzę zimy! Oj, nauczył mnie styczeń tańca tupanego! Za to teraz zagrzebuję się na dwa tygodnie w mojej gawrze i niech no tylko mróz nie odejdzie! Ja mu pokażę! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zimę lubię, ale taką śnieżną, a nie mroźną. Śniegu tyle, co kot napłakał, a mrozy siarczyste :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Też jestem zmarzluch i nie znoszę zimy. Chyba, że taka śnieżna i słoneczna, a nie taka mroźna, jak teraz. Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Burza" William Shakespeare

Wydawnictwo: W.A.B. premiera: 07.11.2012 tytuł oryginału: The Tempest przekład: Piotr Kamiński oprawa: twarda z obwolutą " Burza " jest ostatnią w pełni samodzielną sztuką Shakespeare'a, który prawdopodobnie wtedy wyofał się z życia zawodowego w Londynie i przeniósł się do Stratfordu. Sprawiło to, że ów dramat często jest traktowany przez krytyków jako utwór pożegnalny, a nawet pewnego rodzaju artystyczny testament. Tworząc “ Burzę" przypuszczalnie  na przełomie 1610 i 1611 roku, Shakespeare miał 47 lat, jego główny bohater – Prospero prawie tyle samo – to dość istotny szczegół w kontekście interpretacji całości. Prospero łamie w finale różdżkę i topi księgi, Shakespeare odchodzi nie pozostawiając po sobie ani jednego rękopisu. Ale może nieco więcej o fabule. Jest ona bardzo prosta do streszczenia (uwaga, zdradzam prawie całość). Prospero, prawowity książę Mediolanu, pozbawiony tronu przez swego brata Antonia wspomaganego przez Alonsa

„The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu” (Tom 2) Robert Lacey

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece data wydania: 12 listopada 2020 r. tytuł oryginału:  The Crown: The Official Companion, Volume 2: Political Scandal, Personal Struggle, and the Years that Defined Elizabeth II tłumacznie:  Edyta Świerczyńska oprawa: twarda liczba stron: 312 Robert Lacey jest autorem wielu bestsellerowych biografii, w tym Henry'ego Forda, Eileen Ford i królowej Elżbiety II, a także kilku innych popularnych dzieł historycznych. Największą jednak sławę przyniosła mu ostatnio praca historyka w dramacie „The Crown”. „The Crown” to serial historyczny o zwyczajnej kobiecie, która przyszła na świat w niezwykłych okolicznościach. Późniejsze okoliczności jednakże sprawiły, że ta niespełna 26-letnia kobieta została brytyjską królową. 21 kwietnia Elżbieta II skończy 95 lat, a 6 lutego minęło 69 lat jej panowania. „The Crown” nie jest serialem dokumentalnym ani dokumentem fabularyzowanym. Wszystkie scenariusze, kostiumy, scenografia i plenery, jak i kreacje aktorów. opierają się

"Sonety" William Shakespeare

Wydawnictwo a5 wydanie: 09/2012 przekład: Stanisław Barańczak oprawa: twarda format:  148 mm x 210 mm liczba stron: 216 "Sonety" w biografii twórczej Szekspira są epizodem bardzo tajemniczym. Od momentu ich wydania, czyli od roku 1609 budzą kontrowersje i spory krytyków. Powstała masa książek i rozpraw poświęconych owemu dziełu. I do dziś nie wiadomo wszystkiego, możemy się jedynie domyślać tudzież czynić nadinterpretacje. Zagadek i pytań jest wiele. Szekspir 154 utworów nie opatrzył datą, nie wiemy więc kiedy powstały i w jakich okolicznościach. Kolejna sprawa to dedykacja - tajemnicze Mr. W. H. poróżniło szekspirologów (gdzie Barańczak niektórych nazywa pseudo-szekspirologami), ponieważ tożsamość pana W.H. nie jest rzeczą konieczną dla zrozumienia " Sonetów ". Wśród tych wszystkich zagadek jest jednak garstka faktów niebudzących żadnych wątpliwości. Po pierwsze kompozycja cyklu. Badacze i czytelnicy są zgodni, że całość rozpada się na dwie