"Balsam dla duszy do czytania z dzieckiem" Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Patty Hansen, Irene Dunlap

Oprawa: twarda
Wydanie: 2008
Tłumaczenie: Ewelina Jagła
Stron: 272
Wymiary: 140 x 220
ISBN: 978-83-7510-222-2

Wszyscy chcemy, by nasze dzieci wiodły szczęśliwe i spełnione życie. Staramy się rozwijać w naszych pociechach  najlepsze cechy. Jednak musimy pogodzić się z tym, że dobry charakter nie jest dany na zawsze, ale nieustannie go kształtujemy, na podstawie dobrych przykładów. Nauczyć swoje dziecko podejmować mądre decyzje, dokonywać właściwych wyborów przy szacunku dla innych to nie lada wyzwanie

Jednym ze sposobów jest po prostu spędzanie czasu za sobą, rozmowa i wspólne czytanie. A to jedna z propozycji. Książka jest podzielona na 8 rozdziałów: Nie jesteś sam, W jednej drużynie, Odpowiedzialność, Mądre decyzje, Zmiany, Przebaczenie, Jak dobrze jest się dzielić, Myśli pozytywne. W każdym z nich znajdują się krótkie opowiadania, w których dzieci mówią o swoich problemach, o tym jak poradziły sobie w codziennych sytuacjach, jakimi kierowały się wartościami i kto im w tym pomagał.  A wartości, które wpijmy dzieciom, gdy mają pięć-osiem lat, ukształtują ich charaktery na całe życie.  To zbiór ciepłych, prawdziwych historii o rodzinnych więziach, przyjaźni, pomocy bliźnim, opieki nad zwierzętami. Każde opowiadanie dodatkowo opatrzone jest cytatem adekwatnym do treści.Oto niektóre:

"Dobre słowa i uczynki są wieczne. Nigdy nie wiadomo, jak daleko sięga ich moc."  

"Żeby poprawić sobie humor, najlepiej spróbować go poprawić komuś innemu."

"Wystarczy zaufanie i odrobina magicznego pyłu."

"Żadna sprzeczka nie zmieni tego, że jesteś moją przyjaciółką."      

"Nigdy nie jest za późno, aby sięgnąć gwiazd"


Jack Canfield i Mark Victor Hansen są twórcami bestsellerowego cyklu Balsamów dla duszy. Patty Hansen jest założycielką internetowego portalu dla dzieci w wieku 9-12 lat. Razem z Irene Dunlap wydały siedem książek z serii Balsam dla duszy adresowanych do młodszych i starszych dzieci, w tym nagradzany Balsam dla duszy dziecka. 

I nie dawno było macierzyństwo, a teraz tacierzyństwo (chociaż podobno to starzec z wnukiem, ale to akurat najmniej ważne).  Domenico Ghirlandaio "Starzec z dzieckiem" - 1480/90, tempera i olej na drewnie, 62,7 * 46,3, Paryż, Luwr.

Życzę Wszystkim Dzieciom, aby mogły znaleźć się w ramionach takich ojców (matek, rodziców) jak ten starzec na obrazie. Aby spojrzenie rodziców było zawsze takie łagodne i ciepłe, a jednocześnie mądre i przenikliwe. A przede wszystkim, aby sam wzrok mówił "Kocham cię!"   

Komentarze

 1. Nie czytam literatury dziecięcej, ale składam dzieciakom najlepsze życzenia :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczka bardzo mi się spodobała i mam nadzieję, że Patryczek podzieli tę opinię. Rozejrzę się za nią:))
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. dla dzieci czy nie, mnie opis zachęcił do jej poznania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno warto sięgnąć po tą książke, chociażby dla wartości, które przekazuje.
  Zdecydowanie poszukam tej pozycji.
  Pozdrawiam,
  Kass

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

popularne posty