"Poznajemy zwierzęta"

Książkę dostałam od Wydawnictwa Muza za co bardzo dziękuję.

wydanie: marzec 2011
format: 195 x 272 mm
oprawa: zintegrowana
stron: 216
ISBN 978-83-7495-944-5

Królestwo zwierząt to ogromna grupa organizmów wielokomórkowych, które mają pewne wspólne cechy. Naukowcy dzielą je na dwie grupy - kręgowce i bezkręgowce. Szwedzki uczony Karol Linneusz w XVIII wieku stworzył system klasyfikacji wszystkich organizmów (także zwierząt) - określają je dwuwyrazowe nazwy łacińskie. System  stał się podwaliną współczesnego podziału.

 Systematyka jest nauką zajmującą się uporządkowaniem wszystkich żywych organizmów. Główną metodą stosowaną w niej jest klasyfikacja polegająca na łączeniu organizmów w grupy zwane jednostkami systematycznymi, czyli taksonami. Podstawową jednostką systematyczna jest gatunek. Systematyka zwierząt jest bardzo rozbudowana i skomplikowana. W książce znajduje się uproszczony i bardzo czytelny schemat podziału. 

Zwierzęta są tu opisane i pogrupowane ze względu na miejsce występowania: sawanna i prerie, morza i oceany, Antarktyka i Antarktyda, pustynie, góry, lasy tropikalne, lasy umiarkowane, rzeki i jeziora. Odnalezienie danego gatunku ułatwia również alfabetyczny spis treści i indeks nazw.

Pięknie wydania i bardzo ciekawa pozycja. Odkrywa tajemnice zwierząt świata. Jest tu mnóstwo ciekawostek i odpowiedzi na wiele pytań: Jak pingwiny radzą sobie z zimnem? Jak kangur używa kończyn? Jak polują lwice? Które wieloryby są największe? W jaki sposób oddycha delfin? Jak wygląda pławikonik?  oraz mnóstwo innych. Największym atutem tej książki są przepiękne zdjęcia.  A Camelus bactrianus, czyli wielbłąd dwugarbny podbił moje serce!


Poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy o zwierzętach. Polecam, fascynująca pozycja zarówno dla dzieci, jak  i dorosłych.

Komentarze

 1. Piękne wydanie!!!!!Szkoda, ze nie wkleiłaś więcej zdjęć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie książki, więc z chęcią zajrzę:). Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. ajś podoba mi sie to zdjęcie wielbłąda:D wyobrażam sobie,że on na mnie patrzy :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcie jest niezłe :), też miałam wrażenie, że on na mnie patrzy :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

popularne posty