"Różaniec dla dzieci" Raphaële Maillet

Wydawnictwo: Esprit
wydanie: 2011
oprawa: miękka
format: 110 * 170
ISBN: 978-83-61989-68-4

Mała rzecz, a cieszy. Mało tego, że cieszy - na dodatek zaciekawia, koi i początkuje edukację małego chrześcijanina. Wiadomo dzieci uczą się patrząc na zachowanie dorosłych, przez dobre przykłady.

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Czym dziecko żyje, tego się nauczy. Jeśli dziecko żyje w atmosferze uczciwości, uczy się sprawiedliwości. Jeśli dziecko żyje w atmosferze aprobaty, uczy się lubić siebie. Jeśli dziecko żyje w atmosferze zachęty, uczy się ufności. 

Dzieci, które widzą rodziców czytających książki, potem wyrabiają w sobie nawyk i zamiłowanie do czytania. A dzieci, które widzą modlących się rodziców, lepiej potrafią zrozumieć założenia wiary. Ale nie tylko.

Modlitwa różańcowa jest głęboko zakorzeniona w tradycji chrześcijańskiej, o wielkiej sile sprawczej, przez to bardzo piękna. Jednak wcale nie taka prosta. Tajemnice Radosne, Tajemnice Światła, Tajemnice Bolesne, Tajemnice Chwalebne mogą być dla dzieci dość trudne do zrozumienia, czy ogarnienia. W tej książęce znajdują się ilustracje, które przedstawiają ważne wydarzenia z życia Maryi i Jezusa. Prosty język sprawia, że jest ona dostosowana do potrzeb  małego odbiorcy. Jest to też idealna pozycja dla dzieci, które uczą się czytać. Większa czcionka tylko do tego zachęca.

Wspomnę jeszcze tylko, że autorka, została natchniona pomysłem napisania tej książeczki podczas pielgrzymi do Lourdes. Polecam gorąco, piękna rzecz na prezent dla małych pociech. Za książeczkę dziękuję Wydawnictwu Esprit

Komentarze

 1. To prawda, że dzieci przejmują zachowania rodziców. Wiem to po sobie.

  Ta książeczka wydaje się być bardzo wartościowa. Na pewno ja kupię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy jakoś do mnie nie przemawiało odmawianie różańca i jego sens, niestety...
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze wiedzieć, że książeczka jest godna polecenia, bo sporo tego typu publikacji ostatnio wychodzi i ciężko wybrać :)
  Synek jeszcze za mały, ale za jakiś czas... Chociaż różaniec akurat też średnio do mnie przemawia. Ale kto wie, co będzie za parę lat :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pomysł z tym różańcem dla dzieci:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

popularne posty