Przejdź do głównej zawartości

Mój dzień w książkach

Zabawa podpatrzona u Lirael. Polega na małym podsumowaniu książek przeczytanych w 2011 roku. Bardzo spodobał mi się pomysł, dlatego go powielam.

Mój dzień w książkach
Zaczęłam dzień (z) _____.
W drodze do pracy zobaczyłam _____
i przeszłam obok _____,
żeby uniknąć _____ ,
ale oczywiście zatrzymałam się przy _____.
W biurze szef powiedział: _____.
i zlecił mi zbadanie _____.
W czasie obiadu z _____
zauważyłam _____
pod _____ .
Potem wróciłam do swojego biurka _____.
Następnie, w drodze do domu, kupiłam _____
ponieważ mam _____.
Przygotowując się do snu, wzięłam _____
i uczyłam się _____,
zanim powiedziałam dobranoc _____ .Zaczęłam dzień Pocałunkiem Anioła Ciemności.W drodze do pracy zobaczyłam Gringo wśród dzikich plemion  i przeszłam obok Greka Zorby, żeby uniknąć Doktora Jekyll i pana Hyde, ale oczywiście zatrzymałam się przy Kamiennych dziewicach.W biurze szef powiedział:  Bóg zapłać i zlecił mi zbadanie Domu jedwabnego. W czasie obiadu z Panią Bovary zauważyłam Buszującego w zbożu pod Tygrysimi wzgórzami. Potem wróciłam do swojego biurka w Rzymie. Następnie, w drodze do domu, kupiłam Viagrę mać, ponieważ mam Przemianę. Przygotowując się do snu, wzięłam Listy do Trynidadu  i uczyłam się Małych zbrodni małżeńskich zanim powiedziałam dobranoc Mężczyznom, którzy nienawidzą kobiet :)


Komentarze

 1. Mam nadzieję, że Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet nie byli dla Ciebie niesympatyczni. :)
  Przy okazji okazało się, że czytałyśmy w tym roku dwie takie same książki, Listy do Trynidadu i Panią Bovary.
  Wielkie dzięki za udział w zabawie,a również interesującą opowieść, wprawdzie zaczynającą się od Pocałunku Anioła Ciemności, ale z happy endem. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szef mówiący "Bóg zapłać" jest bezcenny xD
  Świetnie Ci poszło!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująco spędzony dzień, świetnie opowiedziany
  i odpowiednio podsumowany ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Miły ten szef, że mówi Bóg zapłać ;) A to mówienie dobranoc "Mężczyznom, którzy nienawidzą kobiet"... ma możliwe ukryte znaczenie - mam nadzieję, że nie miałaś wtedy morderczych skłonności ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zmyślnie opowiedziane:) sama bym się pokusiła, ale nie wiem, co czytałam w tym roku, a co w poprzednich latach

  OdpowiedzUsuń
 6. Hahaha, ale z tą viagrą to przesadziłaś! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny pomysł na zabawę:) Może też skorzystam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie chciałabym pracować za Bóg zapłać, choć czasami odnoszę wrażenie, że tak bywa. Poproszę o wstawienie recenzji Pocałunku Anioła ciemności na anielski blog :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Burza" William Shakespeare

Wydawnictwo: W.A.B. premiera: 07.11.2012 tytuł oryginału: The Tempest przekład: Piotr Kamiński oprawa: twarda z obwolutą " Burza " jest ostatnią w pełni samodzielną sztuką Shakespeare'a, który prawdopodobnie wtedy wyofał się z życia zawodowego w Londynie i przeniósł się do Stratfordu. Sprawiło to, że ów dramat często jest traktowany przez krytyków jako utwór pożegnalny, a nawet pewnego rodzaju artystyczny testament. Tworząc “ Burzę" przypuszczalnie  na przełomie 1610 i 1611 roku, Shakespeare miał 47 lat, jego główny bohater – Prospero prawie tyle samo – to dość istotny szczegół w kontekście interpretacji całości. Prospero łamie w finale różdżkę i topi księgi, Shakespeare odchodzi nie pozostawiając po sobie ani jednego rękopisu. Ale może nieco więcej o fabule. Jest ona bardzo prosta do streszczenia (uwaga, zdradzam prawie całość). Prospero, prawowity książę Mediolanu, pozbawiony tronu przez swego brata Antonia wspomaganego przez Alonsa

„The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu” (Tom 2) Robert Lacey

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece data wydania: 12 listopada 2020 r. tytuł oryginału:  The Crown: The Official Companion, Volume 2: Political Scandal, Personal Struggle, and the Years that Defined Elizabeth II tłumacznie:  Edyta Świerczyńska oprawa: twarda liczba stron: 312 Robert Lacey jest autorem wielu bestsellerowych biografii, w tym Henry'ego Forda, Eileen Ford i królowej Elżbiety II, a także kilku innych popularnych dzieł historycznych. Największą jednak sławę przyniosła mu ostatnio praca historyka w dramacie „The Crown”. „The Crown” to serial historyczny o zwyczajnej kobiecie, która przyszła na świat w niezwykłych okolicznościach. Późniejsze okoliczności jednakże sprawiły, że ta niespełna 26-letnia kobieta została brytyjską królową. 21 kwietnia Elżbieta II skończy 95 lat, a 6 lutego minęło 69 lat jej panowania. „The Crown” nie jest serialem dokumentalnym ani dokumentem fabularyzowanym. Wszystkie scenariusze, kostiumy, scenografia i plenery, jak i kreacje aktorów. opierają się

"Sonety" William Shakespeare

Wydawnictwo a5 wydanie: 09/2012 przekład: Stanisław Barańczak oprawa: twarda format:  148 mm x 210 mm liczba stron: 216 "Sonety" w biografii twórczej Szekspira są epizodem bardzo tajemniczym. Od momentu ich wydania, czyli od roku 1609 budzą kontrowersje i spory krytyków. Powstała masa książek i rozpraw poświęconych owemu dziełu. I do dziś nie wiadomo wszystkiego, możemy się jedynie domyślać tudzież czynić nadinterpretacje. Zagadek i pytań jest wiele. Szekspir 154 utworów nie opatrzył datą, nie wiemy więc kiedy powstały i w jakich okolicznościach. Kolejna sprawa to dedykacja - tajemnicze Mr. W. H. poróżniło szekspirologów (gdzie Barańczak niektórych nazywa pseudo-szekspirologami), ponieważ tożsamość pana W.H. nie jest rzeczą konieczną dla zrozumienia " Sonetów ". Wśród tych wszystkich zagadek jest jednak garstka faktów niebudzących żadnych wątpliwości. Po pierwsze kompozycja cyklu. Badacze i czytelnicy są zgodni, że całość rozpada się na dwie