„Biało-czerwone mistrzostwa” Romek Pawlak

Podtytuł: Misja Euro 2016
Wydawnictwo: Rebis
data wydania: 26.04.2016r.
format: 170 * 240
okładka: zintegrowana
liczba stron: 176


Kacper Machura, chłopiec, którego poznaliśmy w "Biało-czerwonych marzeniach" planuje podróż swojego życia. Ma bowiem okazję pojechać do Francji na grupowe mecze Polaków. Z pewnością każdy młody fan piłki nożnej marzy o takim wyjeździe. I podobnie jak w poprzedniej książce całość zbudowana jest na podstawie rozmów Kacpra z tatą. Choć tutaj do głosu zostają dopuszczone również kobiety - mama i siostra. Kacper z ojcem wymieniają się spostrzeżeniami, dzielą się wrażeniami, komentują, a przede wszystkim planują wyjazd do Francji. Poznajemy dzięki temu historię europejskiej piłki nożnej, czyli jak to kiedyś bywało, drużyny, które były najsilniejsze i jakie „gwiazdy” miały w swoich składach.

Ponadto Kacper z ojcem oceniają szanse Polaków, typują jak daleko zajdą. Wymieniają plusy i minusy naszych rwali oraz kalkulują i przeliczają wyniki w tabeli. Najlepszy rozdział jest poświęcony stadionom. Czytelnik ma okazję odbyć krótką wycieczkę po francuskich arenach. Piękne zdjęcia i krótkie informacje o stadionach mistrzostw Europy są idealnie tu wkomponowane. Następnie Kacper typuje swój skład, podając najlepsze cechy piłkarzy, liczbę zdobytych bramek i krótkie notki biograficzne danego piłkarza. Wszystko to również jest uwieńczone zdjęciami. 

Całość wydania jest wzbogacona dodatkami, idealnymi dla każdego fana. Mamy gotowy schemat rozgrywek, quiz futbolowy, miejsce do wpisywania wszystkich wyników oraz tabele poszczególnych grup eliminacyjnych. Reasumując – piękna szata graficzna, wysokiej jakości fotografie piłkarzy, tabele, statystyki, opisy meczów oraz prosty i przyjemny język. To świetna propozycja nie tylko dla młodych czytelników i fanów piłki nożnej. Wydaje mi się, że nie jeden dorosły już fan piłkarski nie będzie nią rozczarowany.     Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Rebis za co bardzo dziękuję.


Komentarze

popularne posty