Przejdź do głównej zawartości

Konkurs z Panią Ming

Z racji zbliżającej się WIOSNY mam dla Was książkę Pana Schmitta "Tajemnica pani Ming". moja recenzjaRegulamin:

 1.  Organizatorem konkursu jest autorka bloga recenzje-bibliofilki.blogspot.com
 2. Konkurs trwa od 04.03.2014r. do 14.03.2014r. do godziny 20.00
 3. Nagrodą w konkursie jest nowiutki egzemplarz książki E.E.Schmitta "Tajemnica pani Ming".
 4. Jedna osoba ma prawo wysłać jedno zgłoszenie.
 5. Należy pod postem zostawić odpowiedź na pytanieZa to najbardziej lubisz wiosnę? ( no chyba, że są takie osoby, które tej pory roku nie lubią, takie odpowiedzi też są mile widziane ;)
 6. Zwycięzcę wybierze autorka bloga, uwzględniając najbardziej oryginalną odpowiedź i własne upodobania ;)
 7. Miło by było, gdyby konkurs był rozpowszechniony na innych blogach.

Komentarze

 1. Ufff, dotarłam - w samą porę, by wziąć udział w konkursie! Dlaczego? Schmitt zalicza się do grona moich ulubionych autorów, a że "Tajemnicy pani Ming" nie miałam jeszcze okazji czytać, spróbuję szczęścia w Twoim konkursie.
  Za co lubię wiosnę? Mam to szczęście, że mieszkam na trasie przelotu dzikich gęsi - jesienią ich nawoływania brzmią melancholijnie i pożegnalnie, ale za to wiosną - są radosne i wzruszające, zaś widok długich kluczy tych ptaków sprawiają, że serce mi rośnie. Nie zrezygnowałabym z tego wyjątkowego widoku za nic na świecie, budzi on we mnie mnóstwo pozytywnych emocji - zdecydowanie za niego najbardziej lubię wiosnę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Za co lubię wiosnę? Za gałęzie czereśni, które wciskają mi się do okna na piętrze. A kiedy nieco kwiaty przekwitną, za to, że wietrzyk - szelma rozsypuje mi płatki po pokoju;)
  Fajny konkurs, życzę wysokiej frekwencji:) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiosnę lubię za kolory. Wiosną pojawia się masa świeżej zieleni, która kojąco wpływa na człowieka. Przeróżna gama barw kwiatów na drzewach i nie tylko. Śpiew ptaków. Płeć piękna się odważniej ubiera, wyskakuje ze skorupy termoizolacyjnej. Jest ciepło, ale nie gorąco. Wiosną nie ma tyle latającego robactwa co latem. No i lubię wiosnę za to, że wiosną przestaje mi jęczeć łańcuch w rowerze od śniegu ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Burza" William Shakespeare

Wydawnictwo: W.A.B. premiera: 07.11.2012 tytuł oryginału: The Tempest przekład: Piotr Kamiński oprawa: twarda z obwolutą " Burza " jest ostatnią w pełni samodzielną sztuką Shakespeare'a, który prawdopodobnie wtedy wyofał się z życia zawodowego w Londynie i przeniósł się do Stratfordu. Sprawiło to, że ów dramat często jest traktowany przez krytyków jako utwór pożegnalny, a nawet pewnego rodzaju artystyczny testament. Tworząc “ Burzę" przypuszczalnie  na przełomie 1610 i 1611 roku, Shakespeare miał 47 lat, jego główny bohater – Prospero prawie tyle samo – to dość istotny szczegół w kontekście interpretacji całości. Prospero łamie w finale różdżkę i topi księgi, Shakespeare odchodzi nie pozostawiając po sobie ani jednego rękopisu. Ale może nieco więcej o fabule. Jest ona bardzo prosta do streszczenia (uwaga, zdradzam prawie całość). Prospero, prawowity książę Mediolanu, pozbawiony tronu przez swego brata Antonia wspomaganego przez Alonsa

„The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu” (Tom 2) Robert Lacey

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece data wydania: 12 listopada 2020 r. tytuł oryginału:  The Crown: The Official Companion, Volume 2: Political Scandal, Personal Struggle, and the Years that Defined Elizabeth II tłumacznie:  Edyta Świerczyńska oprawa: twarda liczba stron: 312 Robert Lacey jest autorem wielu bestsellerowych biografii, w tym Henry'ego Forda, Eileen Ford i królowej Elżbiety II, a także kilku innych popularnych dzieł historycznych. Największą jednak sławę przyniosła mu ostatnio praca historyka w dramacie „The Crown”. „The Crown” to serial historyczny o zwyczajnej kobiecie, która przyszła na świat w niezwykłych okolicznościach. Późniejsze okoliczności jednakże sprawiły, że ta niespełna 26-letnia kobieta została brytyjską królową. 21 kwietnia Elżbieta II skończy 95 lat, a 6 lutego minęło 69 lat jej panowania. „The Crown” nie jest serialem dokumentalnym ani dokumentem fabularyzowanym. Wszystkie scenariusze, kostiumy, scenografia i plenery, jak i kreacje aktorów. opierają się

"Sonety" William Shakespeare

Wydawnictwo a5 wydanie: 09/2012 przekład: Stanisław Barańczak oprawa: twarda format:  148 mm x 210 mm liczba stron: 216 "Sonety" w biografii twórczej Szekspira są epizodem bardzo tajemniczym. Od momentu ich wydania, czyli od roku 1609 budzą kontrowersje i spory krytyków. Powstała masa książek i rozpraw poświęconych owemu dziełu. I do dziś nie wiadomo wszystkiego, możemy się jedynie domyślać tudzież czynić nadinterpretacje. Zagadek i pytań jest wiele. Szekspir 154 utworów nie opatrzył datą, nie wiemy więc kiedy powstały i w jakich okolicznościach. Kolejna sprawa to dedykacja - tajemnicze Mr. W. H. poróżniło szekspirologów (gdzie Barańczak niektórych nazywa pseudo-szekspirologami), ponieważ tożsamość pana W.H. nie jest rzeczą konieczną dla zrozumienia " Sonetów ". Wśród tych wszystkich zagadek jest jednak garstka faktów niebudzących żadnych wątpliwości. Po pierwsze kompozycja cyklu. Badacze i czytelnicy są zgodni, że całość rozpada się na dwie