Przejdź do głównej zawartości

Jesienne wspaniałości :)


Uzbierało mi się trochę nowości, które cieszą serce me. Zdjęcie trochę niewyraźnie, ale właśnie aparat mi siada. Dobrze, że grudzień już blisko, a wraz z nim Mikołaj, więc mam nadzieję, że w tym roku się spisze, choć obawiam, że może się wyłamać. 

Ale ad rem! Stosik kolejny u mnie, miałam nie zamieszczać, ale jakoś nie mogłam się powstrzymać.

Od dołu:

1. "Pływanie. Profesjonalnie o sporcie" od Muzy
2."Teodora. Aktorka, kurtyzana, cesarzowa" Stella Duffy od Rebis

Od Świata Książki
3. "Po słońcem" Bruce Chatwin
4. "A zabawa trwała w najlepsze. Życie kulturalne w okupowanym Paryżu"Alan Riding
5. "Trzy kobiety w dobie ciemności. Edith Stein, Hannah Arendt, Simone Weil" Sylvie Courtine-Denamy

Od W.A.B.
6. "Zbrodnie robali. Wesz, która pokonała armię Napoleona, i inne diaboliczne insekty" Amy Stewart

od Gosi :) 
7.  "Wyspa niesłychana" Eduardo Mendoza

od Ewy :)
8."Nikt kogo znasz" Michelle Richmond

Zakup własny
9.    "Pożegnanie jesieni" Stanisław Ignacy Witkiewicz
10.  "Karawana Literatury" Waldemar Łysiak
11.  "Myśli nowoczesnego endeka" Rafał A. Ziemkiewicz

i audiobook od Świata Książki
12. "Azazel" Boris Akunin 

Każdy nowy nabytek cieszy mnie niezmiernie i uwielbiam jak moje regały wciąż się powiększają. Priorytetem dla mnie jest oczywiście Łysiak i Ziemkiewicz, więc te recenzje ukażą się najszybciej. I jeszcze raz dziękuję Gosi i Ewe za książki i cudne dodatki - kalendarz na rok 2013 i zakładkę z Amorkiem i Psyche oraz za drewnianą zakładkę :)


Komentarze

  1. Mam straszną ochotę na "Zbrodnie robali":) Chociaż nie wiem, czy sotrwałabym do końca lektury :D
    Bardzo apetyczny stosik!
    Pozdrawiam serdecznie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. W takim razie życzenie Ci miłej lektury jest chyba zbędne, bo takie cuda widzę!

    OdpowiedzUsuń
  3. Ulala! Jakie cudeńka! :D Chętnie bym podebrała Ci kilka :D

    OdpowiedzUsuń
  4. Jestem niezmiernie ciekawa Twojej opinii na temat "Zbrodni robali" i "Pożegnania jesieni", bo to wg mnie bardzo interesujące książki. ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. "Zbrodnie robali" też mnie kuszą, "Pożegnanie ..." musi trochę poczekać, choć na pewno nie za długo, mam nadzieję, że przed nadejściem zimy zdążę ;)

      Usuń
  5. Jeszcze nie zdążyłam poinformować o przesyłce, a widzę, że już dotarła. Bardzo się cieszę. Piękny stosik. Ja także obiecywałam sobie nie zamieszczać stosików, ale kto wie, czy obietnicy dotrzymam, zwłaszcza teraz, kiedy na konto nowej biblioteczki przybyło "parę" książek.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja chyba z nich nie zrezygnuję, cieszą oko, serce i duszę, chociaż z drugiej strony to jakieś wyzwanie, ale co tam, ja lubię stawiać sobie jakieś cele :))

      Usuń
  6. mnie również zawsze niezmiernie cieszą nowe nabytki i strasznie ciężko potem rozstać mi się z każdą książką, ale jednak trzeba bo miejsce jest ograniczone :) miłego czytania :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Bardzo smakowicie wygląda! Zastanawiam się, czy nie za blisko siebie leżą Ziemkiewicz z Łysiakiem. Wszak oni na wojence! Według mnie są bardzo blisko, tylko dogadać się nie mogą. Ale cóż ja, malutka przy nich. Czytaj, czytaj i pisz:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak trochę celowo ich ułożyłam :) Może schowają miecze :)I podzielam pogląd, są blisko i nie wiadomo czemu jakoś między nimi zgrzyta...

      Usuń
  8. Czego jak czego, ale "Wyspy niesłychanej", "Nikt kogo znasz" oraz "Pożegnania jesieni" to Ci zazdroszczę. :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Zycze przyjemniej jesiennej lektury :)

    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  10. Spory stosik :)
    Gratuluję!
    Mnie żaden tytuł nic nie mówi, ale ważne, że Ty wiesz o co chodzi i Tobie stosik sprawia radość :)
    Nie rezygnuj z publikacji stosików!!!

    OdpowiedzUsuń
  11. Gratuluję nowych nabytków :)
    Będzie co czytać! :))

    OdpowiedzUsuń
  12. Śliczna jest ta zakładka z rzeźbą Canovy, uwielbiam w ogóle jego twórczość, szkoda tylko, że tak niefortunnie wykadrowana :)
    A nabytki wspaniałe, miłej lektury życzę :)))

    OdpowiedzUsuń
  13. oj rzeczywiście prawdziwe wspaniałości :)

    OdpowiedzUsuń
  14. wspaniałosci i cudowności. pochmurne dni Ci nie straszne!

    OdpowiedzUsuń
  15. Ewa...Ewa...To chyba o mnie się rozchodzi? ;) Cieszę się, że mój kuferkowy prezent Ciebie cieszy. :) A Mendozy intensywnie Ci zazdraszczam. :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Świetny stosik! Miłej lektury :)
    ps. Zapraszam na mojego bloga, gdzie aktualnie trwa konkurs. Do wygrania "Cień kruczych skrzydeł".
    Szczegóły tutaj:
    http://ksiazka-na-kazdy-dzien.blogspot.com/2012/11/pierwszy-blogowy-konkurs.html
    Pozdrawiam! :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Apetyczny stosik :)
    Zazdroszczę Ci trochę "Zbrodni robali". Mam wielka ochotę na te książkę.
    Miłego czytania!

    OdpowiedzUsuń
  18. Miłego czytania, zakładka jest prześliczna, na pewno będzie umilać czytanie ;)

    OdpowiedzUsuń
  19. Najbardziej zazdroszczę Ci Łysiaka, muszę się przekonać o co ten cały raban:) serdecznie pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  20. Polecam szczególnie "Pożegnanie jesieni". Mnie ta książka po prostu odurzyła i z pewnością jeszcze do niej wrócę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

"Burza" William Shakespeare

Wydawnictwo: W.A.B. premiera: 07.11.2012 tytuł oryginału: The Tempest przekład: Piotr Kamiński oprawa: twarda z obwolutą " Burza " jest ostatnią w pełni samodzielną sztuką Shakespeare'a, który prawdopodobnie wtedy wyofał się z życia zawodowego w Londynie i przeniósł się do Stratfordu. Sprawiło to, że ów dramat często jest traktowany przez krytyków jako utwór pożegnalny, a nawet pewnego rodzaju artystyczny testament. Tworząc “ Burzę" przypuszczalnie  na przełomie 1610 i 1611 roku, Shakespeare miał 47 lat, jego główny bohater – Prospero prawie tyle samo – to dość istotny szczegół w kontekście interpretacji całości. Prospero łamie w finale różdżkę i topi księgi, Shakespeare odchodzi nie pozostawiając po sobie ani jednego rękopisu. Ale może nieco więcej o fabule. Jest ona bardzo prosta do streszczenia (uwaga, zdradzam prawie całość). Prospero, prawowity książę Mediolanu, pozbawiony tronu przez swego brata Antonia wspomaganego przez Alonsa

„The Crown. Oficjalny przewodnik po serialu” (Tom 2) Robert Lacey

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece data wydania: 12 listopada 2020 r. tytuł oryginału:  The Crown: The Official Companion, Volume 2: Political Scandal, Personal Struggle, and the Years that Defined Elizabeth II tłumacznie:  Edyta Świerczyńska oprawa: twarda liczba stron: 312 Robert Lacey jest autorem wielu bestsellerowych biografii, w tym Henry'ego Forda, Eileen Ford i królowej Elżbiety II, a także kilku innych popularnych dzieł historycznych. Największą jednak sławę przyniosła mu ostatnio praca historyka w dramacie „The Crown”. „The Crown” to serial historyczny o zwyczajnej kobiecie, która przyszła na świat w niezwykłych okolicznościach. Późniejsze okoliczności jednakże sprawiły, że ta niespełna 26-letnia kobieta została brytyjską królową. 21 kwietnia Elżbieta II skończy 95 lat, a 6 lutego minęło 69 lat jej panowania. „The Crown” nie jest serialem dokumentalnym ani dokumentem fabularyzowanym. Wszystkie scenariusze, kostiumy, scenografia i plenery, jak i kreacje aktorów. opierają się

"Sonety" William Shakespeare

Wydawnictwo a5 wydanie: 09/2012 przekład: Stanisław Barańczak oprawa: twarda format:  148 mm x 210 mm liczba stron: 216 "Sonety" w biografii twórczej Szekspira są epizodem bardzo tajemniczym. Od momentu ich wydania, czyli od roku 1609 budzą kontrowersje i spory krytyków. Powstała masa książek i rozpraw poświęconych owemu dziełu. I do dziś nie wiadomo wszystkiego, możemy się jedynie domyślać tudzież czynić nadinterpretacje. Zagadek i pytań jest wiele. Szekspir 154 utworów nie opatrzył datą, nie wiemy więc kiedy powstały i w jakich okolicznościach. Kolejna sprawa to dedykacja - tajemnicze Mr. W. H. poróżniło szekspirologów (gdzie Barańczak niektórych nazywa pseudo-szekspirologami), ponieważ tożsamość pana W.H. nie jest rzeczą konieczną dla zrozumienia " Sonetów ". Wśród tych wszystkich zagadek jest jednak garstka faktów niebudzących żadnych wątpliwości. Po pierwsze kompozycja cyklu. Badacze i czytelnicy są zgodni, że całość rozpada się na dwie